Pár slov na úvod

Published by admin on

Možno každý z nás si občas položil otázku, odkiaľ sme prišli na planétu Zem. Žiaľ, to presne nikto nevie, ale jedno je isté, Zvieratá tu boli dávno pred nami a stáli na začiatku zrodenia našej planéty. Dalo by sa povedať, že ČLOVEK je na tejto planéte iba na návšteve v ríši zvierat. Avšak za posledných 60 rokov sme si podmanili prírodu a snažíme sa ju ovládať. Človek (Homo sapiens sapiens) je často označovaný aj ako super predátor a veľakrát zničí a vyhubí všetko, čo sa mu postaví do cesty.

Nasledujúci blog som vytvoril za účelom prezentovania rôznych dokumentov, článkov a filmov, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o tom, čoho je Človek (super predátor) schopný. Postupom času budem pridávať samostatne jednotlivé filmy.

Na úvod by som chcel dať do popredia film HOME (domov) Je to film všetkých filmov o našej planéte Zem. Film natočil francúzky fotograf a filmár Yann Arthus-Bertrand. Film vznikol v roku 2009 a bol prezentovaný v televíziach po celom svete. Tento film zmenil životy veľkému množstvu ľudí. K tomuto filmu sa neskôr ešte vrátim.

Oficiálna stránka je filmu je tu: http://www.homethemovie.org/

Film si môžete pozrieť v FULL HD kvalite tu: http://www.youtube.com/watch?v=pzndgFZ0Njs

Film si môžete stiahnuť v českom jazyku tu: http://uloz.to/xHWATHD/domov-cz-2009-avi

Taktiež si môžete pozrieť ako vznikol film Home

časť 1. http://www.youtube.com/watch?v=Bsxo7iHnw0I

časť 2. http://www.youtube.com/watch?v=3dhDhrQGlVc

Categories: Blog Human

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *